18 czerwca odbył się w naszej szkole I Międzynarodowy Turniej BRD. W rywalizacji wystartowały: ZSPiG NR 1 oraz ZSaMS z Pisku. Najmłodsi w tym dniu mieli możliwość wysłuchania prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji przygotowaną przez KM Policji w B-B.

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że to głównie rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pociech. Więcej…

W I Międzynarodowym Turnieju BRD uczniowie rozwiązywali testy z zakresu wiedzy o ruchu drogowym, pokazywali swoje umiejętności na torze przeszkód oraz po przeszkoleniu wykazywali się praktyczną umiejętnością w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.image001

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła “Jedynka”. W podsumowaniu indywidualnym byliśmy nieznacznie lepsi od rywali. Dwoje uczniów z Piska wykazało się również lepszymi umiejętnościami na torze sprawnościowym. Brawo i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

W tym roku jak zwykle mogliśmy liczyć na nagrody ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w B-B oraz finansowe wsparcie Komisji Oświaty UM w Szczyrku.

Dziękuję serdecznie wszystkim nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu naszego dzisiejszego przedsięwzięcia.

Organizator (BBI)

P.S. Foto wkrótce…