9 października rozpoczął się trzeci sezon zawodów cyklu Pływackiej Ligi Szkolnej. Zawody te, mające na celu popularyzację amatorskiego pływania wśród dzieci i młodzieży, rozgrywane są na pięknym basenie COS w Szczyrku. Organizatorem tych sportowych zmagań jest Uczniowski Klub Sportowy przy ZSPiG nr1 w Szczyrku, wspomagany przez Urząd Miasta w Szczyrku i Starostwo powiatu bielskiego.

Na I edycję PLS przyjechało 110 zawodników ze szkół naszego powiatu (szkoły z Kóz, Czechowic, Kalnej, Szczyrku), a także z szkół bielskich (SP KTK , SP 33 i SP 37, Gimnazjum1i8). Najmłodsze dzieci klas 1-2 szkoły podstawowej ścigały się na dystansie 25m stylem grzbietowym, starsza młodzież rywalizowała w dwóch stylach : 50 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem dowolnym.

Zawodnicy przygotowują się do udziału w tych zawodach, poprawiają swoje rekordy życiowe, zdobywają medale, dyplomy i uczą się życia na co dzień ze sportem. Wyniki znajdziesz tutaj…