W dniu 5 lutego 2013r. odbyła się I Edycja zawodów w narciarstwie alpejskim o Puchar Wojewody i Śląskiego Kuratora Oświaty dla szkół gimnazjalnych – Wisła Soszów.

Na zaproszenie do udziału skierowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty z naszego miasta odpowiedziało tylko Gimnazjum Nr 1. Pod opieką nauczycieli pani Krystyny Makuch i pana Łukasza Franasika dziesięcioosobowa grupa udała się do Soszowa. Impreza miała wspaniałą oprawę, a oprócz rywalizacji sportowej przewodnim hasłem było „Kaskomania”.

zdjęcia ze stoku

W swoich wystąpieniach Wojewoda pan Zygmunt Łukaszczyk, Śląski Kurator Oświaty p. Stanisław Faber, przedstawiciele GOPR-u i Policji podkreślali zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, a swoim ubiorem dawali przykład prawidłowych zachowań na stoku.

Najważniejszym punktem była jednak rywalizacja sportowa i tu młodzież naszego Gimnazjum reprezentująca nasze miasto na terenie województwa pięknie się zaprezentowała

-dziewczęta klasy 1 – Małgorzata Tarnawa zajęła III miejsce

-dziewczęta klasy II –Dominika Sanetra zajęła I miejsce

-dziewczęta klasy III – Karolina Kubala zajęła II miejsce

Czas Dominiki był najlepszym czasem zawodów w kategorii dziewcząt.

Wśród chłopców klas II –Bartosz Żurawik zajął II miejsce

w klasach III-Paweł Toborek zajął I miejsce.

Spośród 200-stu uczestników tych zawodów młodzież naszej szkoły zdobyła większość laurów, a na koniec wystartowali opiekunowie w kategorii OPEN , gdzie pan Łukasz Franasik zajął VI miejsce w województwie.

Udział naszych uczniów w zawodach był możliwy dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urzędowi Miasta Szczyrk za co bardzo dziękujemy tym instytucjom, a jednocześnie informujemy, że 5 lutego na stoku Soszów, Szczyrk był godnie reprezentowany przez młodych mieszkańców – uczniów naszej szkoły.

Opiekunowie

Krystyna Makuch

Łukasz Franasik

 

Link do relacji z wydarzeń na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach