P1570737Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie oraz Urząd Gminy Aleksandrów zorganizowała dziewiątą edycję OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO – „MALOWANE POEZJĄ” .

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów. Celem konkursu było stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości zaprezentowania własnego odbioru poezji poprzez pracę plastyczną, popularyzacja poezji polskiej, promowanie czytelnictwa oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na literaturę i sztukę. Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski 1615 prac w trzech kategoriach wiekowych.
Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: HONORATA KLACZEK z kl. V, która zilustrowała wiersz Juliana Tuwima „Wszyscy dla wszystkich” i zdobyła nagrodę główną, natomiast wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy przypadło dla SABINY CZUBIŃSKIEJ z kl. III Gimnazjum (praca plastyczna do wiersza Wisławy Szymborskiej „Miłość od pierwszego wejrzenia”).
Serdecznie gratulujemy!
Maria Kamińska