12 marca na sali gimnastycznej rozegrano Mistrzostwa SP 1 Szczyrk w tenisie stołowym. Ze względu na niewielką liczbę zawodników rywalizowano w systemie grupowym.
Wśród uczniów ,,dawnej” szkoły podstawowej tj. klas IV – VI SP najlepszy okazał się Adam Bieniek, który po zaciętym pojedynku zwyciężył z Mateuszem Tarnawą. Trzecie miejsce zajął Antoni Hamerlak.

W kategorii gimnazjalistów (do której zaliczono też klasę 7 SP) zwyciężył Jan Grochowski. Drugie miejsce przypadło w udziale Pawłowi Pilarczykowi, trzecie zajął Wojciech Achita, a na czwartym sklasyfikowano Piotra Jędrzejka.
Wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Tarnawa. Karolina, ponieważ nie miała rywalek, poza konkursem sparingowo, z całkiem niezłymi efektami, rozgrywała mecze z chłopcami.

Łukasz Franasik