Przed nami próbny egzamin gimnazjalny

Ogólnopolski Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem przeprowadzany w dniach 5–7 grudnia 2017r. będzie wskazówką raportów z wynikami PEG uzupełniony o plan powtórzeniowy dla każdej klasy.

Po wprowadzeniu wyników do systemu szkoły otrzymają szczegółowy raport z wyników szkoły, klasy i uczniów, który mogą odnieść do wyników z poprzednich lat, a także poznać swoją pozycję na tle kraju i województwa. Raporty są cennym źródłem wiedzy o stopniu przygotowania uczniów, a także o profesjonalizmie kadry nauczycielskiej.
Ponadto szkoły, które wprowadzą wyniki egzaminu mogą liczyć na wiele dodatkowych korzyści, m.in.:

• plan powtórzeniowy ze wszystkich przedmiotów dostosowany do wyników klasy
  • obecność w rankingach ogólnopolskich i lokalnych
  • certyfikat jakości potwierdzający wysoki poziom kształcenia

Raporty z wynikami szkoły są przekazane do wyłącznej dystrybucji dyrektora szkoły. Nauczyciele mają dostęp do raportów z wynikami klasy oraz indywidualnych wyników uczniów z przedmiotu, do którego wprowadzali wyniki. Raport ogólnokrajowy, do którego mają dostęp wszyscy zainteresowani nie zawiera danych poszczególnych szkół, a jedynie informacje zbiorcze o wynikach całej populacji.

Źródło informacji