{phocagallery view=category|categoryid=9|imageid=438|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|float=right|displayimgrating=0|pluginlink=1}

W styczniu na sali gimnastycznej ZSPiG w Godziszce przeprowadzono miejsko – gminne zawody w siatkówce zaliczane do rywalizacji SZS. Najlepszą drużyną turnieju okazały się siatkarki z ZSPiG nr 1 w Szczyrku, które tym samym awansowały do turnieju półfinałowego mistrzostw powiatu. Siatkarki z jedynki w drodze do zwycięstwa pokonały bez straty seta kolejno drużyny: w meczu półfinałowym dziewczęta z Gimnazjum w Kalnej oraz w finale turnieju dziewczęta z Gimnazjum w Buczkowicach.

11 lutego ZSO Buczkowice gościł drużyny turnieju półfinałowego powiatu bielskiego, w którym gospodarza reprezentowała nasza drużyna. W zawodach przyszło nam rywalizować z zespołami z Rudzicy i Bestwinki. Szczególnie emocjonujący okazał się mecz z Gimnazjum w Rudzicy. Po zaciętym pojedynku nasze dziewczęta okazały się lepsze od rywalek wygrywając w stosunku 2:1( 25:18, 22:25, 15:13 ). W drugim spotkaniu zwyciężyliśmy 2:0 z dziewczętami z Bestwinki pieczętując w ten sposób awans do turnieju finałowego mistrzostw powiatu bielskiego. Zwycięstwo dało nam wiele radości, a fakt że udało się wygrać, w niepełnym składzie, w drugim etapie rozgrywek, dodał zespołowi pewności siebie.

12 marca na hali sportowej w Kozach przeprowadzono turniej finałowy mistrzostw powiatu bielskiego w piłce siatkowej gimnazjalistek. W pierwszym meczu turnieju los zetknął nas z drużyną gospodarzy. Gimnazjalistki z Kóz podnoszą swoje umiejętności gry w siatkówkę w ramach klasy sportowej oraz poprzez rozgrywki ligowe w których bronią barw Orła Kozy. W pierwszym secie zagraliśmy bardzo nerwowo popełniając sporo błędów na przyjęciu. Naszą niedokładność bezwzględnie wykorzystywały przeciwniczki prezentując wysoki poziom organizacji i siły gry w ataku. W drugim secie zagraliśmy lepiej, ale nie wystarczyło to na świetnie dysponowany zespół gospodarzy.

W meczu o srebrny medal spotkaliśmy się z zespołem z Dankowic, który pomimo porażki z gospodyniami turnieju zaprezentował sporo dobrej siatkówki. W mojej ocenie na zakończenie tegorocznych zmagań w siatkówce dziewczęta ze Szczyrku zagrały swój najlepszy mecz zwyciężając pewnie 2:0

( 25:20, 25:19 ). Gratulujemy sukcesu!

Skład zespołu: Alicja Wieczorek, Sylwia Ochman, Beata Dobija, Anna Dobija, Klaudia Żylińska, Emilia Węgrzynkiewicz, Paulina Wawrzuta, Wioletta Czader, Paulina Dziewięcka, Urszula Urbaniec, Katarzyna Wróbel, Patrycja Wróbel, Natalia Węgrzynkiewicz.

W niniejszym artykule chciałbym podziękować p. Januszowi Niklowi oraz p. Dariuszowi Gębuś – działaczom i trenerom klubu piłki siatkowej UKS COS Olimp Szczyrk. Bez Waszej pracy ten sukces nie byłby możliwy!