Za nami zimowe ferie – spędziliśmy je fantastycznie! Zaliczyliśmy dziesięć treningów na nartach na pięknie przygotowanych trasach.

Delektowaliśmy się nie tylko jazdą w dół, ale także w górę korzystając z nowoczesnych wyciągów, robiących prawdziwą furorę wśród narciarzy.
Trenerzy, nauczyciele i rodzice połączyli siły i wspólnie szkolili zawodników z UKS Szczyrk 1, SP nr1 i SP nr2. Chętnych do uprawiania narciarstwa było w tym razem mnóstwo- codziennie
pojawiało się na zajęciach około 50 młodych zawodników.

Ta zwiększona frekwencja jest niewątpliwie efektem najlepszego od dawna klimatu dla szkolenia dzieci. Dzięki staraniom naszego Burmistrza Antoniego Byrdego wszyscy uczniowie klas 1-2- 3 SP
objęci nauką jazdy na nartach w ramach zajęć lekcyjnych , a także zawodnicy zrzeszeni w klubach szczyrkowskich(UKS Szczyr 1, MKS Skrzyczne, LZSR Sokół i SMS) mogli zakupić karnety sezonowe na wszystkie nasze ośrodki narciarskie za symboliczną kwotę.

Nasz UKS szczególnie upodobał sobie Beskid Arenę, gdzie znaleźliśmy świetną bazę treningową. Sympatyczny był także fakt, że mimo dużej ilości dzieci wszędzie byliśmy mile widziani.

Trener Dorota Caputa-Krzywoń z prezesem Sport Beskid Areny Maciejem Błachem

W drugim tygodniu zorganizowaliśmy Narciarskie Mistrzostwa UKS Szczyrk 1

Trener Mariusz Horeczy z zawodniczkami z najstarszej grupy.

A podsumowaniem ferii była wycieczka  narciarska do Wisły Cieńkowa, gdzie zajmowaliśmy się narciarstwem niekoniecznie poważnym.