W miesiącu marcu 2023r. podsumowano XXIV edycję międzynarodowego konkursu literacko-plastycznego na napisanie książki z cyklu Tworzymy Własne Wydawnictwo, pod hasłem „Tajemnice biblioteki”. Organizatorem konkursu była Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej we współpracy z bibliotekami : w Czechach i Słowacji. Chodziło o stworzenie własnej książki w dowolnej formie literackiej, dowolną techniką i w dowolnym formacie. Książka miała zawierać tekst oraz ilustracje, okładkę, stronę tytułową.

Celem konkursu było rozbudzenie zapału do pisania, doskonalenie warsztatu literackiego młodych twórców i promowanie ich autorskich dzieł.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach:

I kategoria – dzieci od lat 10 do 12,

II kategoria – dzieci od lat 13 do 16,

III kategoria – kategoria specjalna

Z naszej szkoły SP nr 1 w Szczyrku nagrodę specjalną zdobyła Agata Gajda z klasy 5a za książkę pt. „Magia biblioteki” oraz zakwalifikowała się do II międzynarodowego etapu, który odbędzie się 31 maja 2023r. we Frydku-Mistku w Czechach.

K. Kubica