„Następcy Heleny Marusarzówny” na stoku narciarskim

Wyjątkowe zawody w narciarstwie alpejskim odbędą się w środę 11 marca 2020 roku na Skrzycznem. Inicjatywie sportowej „Następcy Heleny Marusarzówny” z udziałem dzieci i młodzieży towarzyszyć będzie patronat honorowy Ministerstwa Sportu.

Organizacji nietypowych zawodów narciarskich podjęli się wspólnie Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczyrku, której patronuje właśnie Helena Marusarzówna. Prócz uczniów wspomnianej placówki do rywalizacji przystąpią także inne szkoły związane z postacią wybitnej przed laty narciarki. To „podstawówki” w Zębie oraz nr 1 w Zakopanem. Do udziału zaproszone zostały ponadto: SP nr 2 ze Szczyrku i SP w Pogórskiej Woli.

Na starcie zawodów, których rozpoczęcie planowane jest w środę 11 marca br. o godzinie 10:30, staną zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, którzy rywalizować będą w konkurencji slalomu giganta w rocznikach od 2005 do 2012. W każdej z kategorii przewidziane zostały symboliczne puchary dla zawodników, którzy zajmą miejsca na podium. Niezależnie od uzyskanych wyników wszyscy otrzymają pamiątkowe medale dedykowane pod narciarską imprezę.

Cele nadchodzących zawodów skupiają się przede wszystkim na popularyzacji narciarstwa zjazdowego jako atrakcyjnej i prozdrowotnej formy spędzania czasu dla dzieci i młodzieży. To również doskonała okazja, aby przypomnieć wybitną postać Heleny Marusarzówny, która od najmłodszych lat wykazywała duże narciarskie zdolności, a tuż przed okresem wojennym aż siedmiokrotnie została mistrzynią Polski w konkurencjach alpejskich. Pomysłodawcy zawodów w Szczyrku podkreślają, że odznaczając się wybitnym sportowym zacięciem stanowić może dziś wzór godny do naśladowania dla młodych osób.

Patronat Honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu, a relację z zawodów przeprowadzi m.in. Telewizja Polska jako jeden z patronów medialnych eventu.

Wydarzenie:  ZAWODY „NASTĘPCY HELENY MARUSARZÓWNY” W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

Termin:  11.03.2020 roku (środa)

Miejsce:  Trasy narciarskie COS-OPO w Szczyrku na Skrzycznem