Święto zostało ustanowione na świecie w 1970 roku, w Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Idea troski o Ziemię łączy ludzi na całej kuli ziemskiej, gdyż każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem tego święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych ze współczesną ekologią, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska oraz propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Z tej okazji odbył się w naszej szkole w dniu 21 kwietnia – kiermasz „Jestem Eko – Podaruj drugie życie”. Bardzo często w domu mamy zabawki, którymi nikt się nie bawi, książki, które nikt nie czyta, czy puzzle, których nikt nie układa – po prostu się znudziły, opatrzyły. Te rzeczy zalegają w półkach, przekładane z kąta w kąt. Nie chcemy je wyrzucać gdyż są w dobrym stanie.  To właśnie takie rzeczy znalazły się na kiermaszu. Do akcji włączyła się cała społeczność – zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Zainteresowanie kiermaszem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż prawie wszystkie przyniesione rzeczy,  znalazły swojego nowego właściciela, sprawiając wiele radości i zadowolenia. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasiliły konto naszego Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Ta akcja pokazała nam że takie inicjatywy są potrzebne,  więc powtórzymy ją również za rok.

GALERIA TUTAJ