Dnia 18 września 2021r. (tj. sobota) mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach związanych z 80 rocznicą śmierci Heleny Marusarzówny. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli.

Poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczył we Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz odsłonięciu muralu wykonanego na ścianie budynku szkoły z wizerunkiem Heleny Marusarzówny.

Druga część uroczystości odbyła się w lesie przed Pomnikiem Ofiar II wojny światowej, w miejscu śmierci Naszej Patronki. W trakcie uroczystości przed pomnikiem odczytano apel poległych, oddano salwę honorową oraz złożono wiązanki kwiatów. Na tę uroczystość przybył premier Mateusz Morawiecki, który znalazł czas na rozmowę z naszymi uczniami.

Krystyna Kubica