W ramach współpracy z „Polską Akcją Humanitarną”, nasza szkoła przyłącza się do akcji „Kasa na Klasę”, której celem jest zebranie pieniędzy na posiłki, na cały rok szkolny dla 30 dzieci – całej klasy.

Mamy więc okazję wesprzeć program „Pajacyk”, którym objęty jest także ZSPiG nr 1 w Szczyrku. Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę szkolną (kiermasz ciast, spotkanie z rodzicami) oraz włączyć w nasze działania społeczność lokalną. 25 października jako pierwsza przyłączyła się i wsparła naszą akcję Rada Miasta Szczyrk. Dziękujemy Panu Borysowi Matlakowi – przewodniczącemu Rady, za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki podczas sesji :).

Na 12 listopada zaplanowaliśmy przeprowadzenie na terenie Szczyrku zbiórki publicznej. Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów akcji będziemy przekazywać na bieżąco. Zachęcamy do wsparcia akcji. DZIĘKUJEMY!

Maria Kamińska