Drodzy Mieszkańcy,

Znaleźliśmy się w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym inspektor sanitarny dr Jarosław Rutkiewicz stwierdził: „Zagrożenie koronawirusem jest realne i duże, ale to nadal jest czas prewencji”.

Zachęcamy Mieszkańców, aby w miarę możliwości załatwiali swoje sprawy urzędowe i inne bez wychodzenia z domu, korzystając z drogi elektronicznej lub telefonicznej.

Jeżeli ktoś ma podejrzenie, że może być zarażony koronawirusem, powinien najpierw skontaktować się telefonicznie ze służbami ratunkowymi – tel. 999 lub 112. Telefony przyjmuje też Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej. Do godz. 15.00 można dzwonić pod nr 33 499 29 22, a przez całą dobę pod numer alarmowy 504 022 816.

 

INFORMACJA O ODWOŁANYCH ZAJĘCIACH

 

Informujemy, że zgodnie z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego, od jutra tj. 12.03.2020 zamknięte będą do odwołania: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 i Przedszkole Publiczne. Odwołane zostają pozalekcyjne zajęcia sportowe, treningi klubów i stowarzyszeń na terenie naszych szkół.

Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji (Szczyrkowskie Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna, Informacja Turystyczna) zawiesza przyjmowanie petentów od dnia 16.03.2020. Natomiast wszelkie zajęcia w MOKPI zostają odwołane już od jutra, tj. z dniem 12.03.2020.

Apelujemy o kontaktowanie się z Urzędem Miejskim oraz pozostałymi instytucjami miejskimi jedynie drogą telefoniczną lub elektroniczną.

W związku z powyższym prosimy, aby uczniowie pozostawali w miejscu zamieszkania. Przypominamy słowa Ministra Edukacji Narodowej skierowane do uczniów i ich opiekunów: „Nie traktujcie tych dwóch tygodni jako dodatkowych ferii. To jest czas, który ma zabezpieczyć waszych bliskich przed zakażeniem”.

Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do śledzenia bieżących informacji w mediach.

Antoni Byrdy

Burmistrz Miasta Szczyrk