18.02 odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Czech. Tym razem powodem naszej wizyty było zaproszenie do udziału w turnieju piłki nożnej dla najmłodszych ,,Benjaminek Cup”.

W turnieju rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 2005 i młodsi oraz 2008 i młodsi. Na miejscu okazało się, że przyszło nam rywalizować z bardzo silnymi zespołami opartymi na pracy szkoleniowej w ramach klubów piłkarskich. Nasza starsza grupa nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki zrywalami, ale należy zaznaczyć, że znaczną część składu stanowili uczniowie III klasy, a więc o 2 lata młodsi od świetnie wyszkolonych technicznie i taktycznie przeciwników.

W młodszej grupie też nie było lekko, ale po dwóch porażkach zaświeciło słońce i dość niespodziewanie zwyciężyliśmy w ostatnim spotkaniu turnieju. Stało się to możliwe po 7 pięknych bramkach Natana Uchera, który w nagrodę odebrał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju, a cały zespół zdołał wywalczyć 3 lokatę i odebrał brązowe medale.