W tym roku w ramach obchodów 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza najstarsza młodzież została zaproszona przez Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku oraz Urząd Miasta Szczyrk do udziału w ,,Biało – czerwonym biegu pod Skrzycznem”. Siódmo i ósmoklasiści licznie zdecydowali się na udział w tej rywalizacji. Dla jednych było to typowo sportowe wydarzenie, a inni widzieli swój udział w bardziej rekreacyjnej formie. Wszyscy natomiast postanowili w ten sposób cieszyć się z naszego święta narodowego.

Biegacze rywalizowali na trasie wiodącej ze stadionu COS w Szczyrku na plac św. Jakuba. Bieg poprzedziła rozgrzewka pod okiem znakomitej polskiej sprinterki Ewy Swobody. Po niej co sił w płucach, ramię w ramię z rówieśnikami ze SP nr 2 w Szczyrku, sportowcy ruszyli na trasę liczącą około 1200m.

Pierwszy na mecie zameldował się Danila Yermilov, a tuż za nim finiszowali Bartosz Nogaj i Miłosz Doruch. Po chwili na mecie pojawiła się pierwsza z dziewcząt – Milena Działyńska. Gratulacje za sportową postawę należą się jednak wszystkim śmiałkom którzy podjęli się trudu tego sportowego wyzwania.

 

 

 

GALERIA TUTAJ