4 i 5 maja na stadionie ZSO Buczkowice rozegrano miejsko – gminne zawody lekkoatletyczne.

W pierwszym dniu zawodów rywalizowały szkoły podstawowe w czwórboju lekkoatletycznym. Ze względu na niesprzyjającą pogodę o wynikach rywalizacji zadecydowały wyniki uzyskane w dwóch rozegranych konkurencjach tj. biegu sprinterskim i rzucie piłką palantową. W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się nasze reprezentantki uzyskując w ten sposób awans do zawodów rangi powiatowej.  Chłopców sklasyfikowano na 4 miejscu.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści. Nasze dziewczęta wystąpiły w niepełnym składzie – bardziej mając na celu sprawdzenie się pojedynczych zawodniczek niż włączenie się do rywalizacji zespołowej. Chłopcy natomiast zdołali zmobilizować pełny, regulaminowy  zespół złożony z 12 zawodników. Stanowiło to już pewien sukces organizacyjny, za którym poszła całkiem niezła jakość  sportowa poszczególnych zawodników. Pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca, premiowanego awansem do zawodów powiatowych, w których niestety nie będziemy mogli wystąpić ze względu na wyjazd uczniów gimnazjum na wycieczkę szkolną.

9 maja w Zabrzegu znakomicie spisała się nasza drużyna dziewcząt szkoły podstawowej sięgając po brązowy medal mistrzostw powiatu. W 10 zespołowej stawce drużyn wyłonionych w drodze eliminacji miejsko – gminnych lepsze okazały się tylko rywalki z Czechowic i Pisarzowic

Skład zespołu: Karolina Wróbel, Wiktoria Przybyła, Anna Gawrońska, Jadwiga Górna, Nikola Przybyła, Agata Gawrońska, Karolina Tarnawa, Honorata Klaczek.