30 maja 2023r. zapisaliśmy nowy, piękny rozdział w sportowej historii szkoły. W tym dniu, na stadionie im. Józefa Pawelczyka w Czeladzi drużyna chłopców SP nr 1 Szczyrk sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Województwa Śląskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym!

W zawodach startowało 16 zespołów wyłonionych, w drodze trzystopniowej selekcji, spośród 1242 szkół podstawowych województwa śląskiego. Po trzech wcześniejszych zwycięstwach, okazało się, że mamy sporo do powiedzenia, również w stawce najlepszych drużyn naszego województwa. W swoich startach zespół zdobył 979 pkt. Nieznacznie lepsze od nas okazały się tylko dwa zespoły. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 33 z Dąbrowy Górniczej zdobywając 993 pkt,  drugie z 992 pkt zajęli chłopcy ze SP nr 1 w Pogwizdowie. Za nami uplasowały się najlepsze zespoły reprezentujące m.in. tak duże miasta jak Katowice, Częstochowa, Bytom czy Sosnowiec.

Skład zespołu: Szymon Zaczek, Wojciech Przybyła, Wojciech Wiecha, Jan Marek, Yurii Harashchuk, Wojciech Mrowiec, zawodnikiem rezerwowym był Wiktor Czarnecki.