Na przełomie września i października nasi uczniowie rywalizowali w miejsko – gminnych oraz w powiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych. W lokalnej rywalizacji najlepiej zaprezentowały się dziewczęta klas VII-VIII, które biegnąc w składzie: Łucja Zaczek, Nikola Przybyła, Joanna Jasek, Agata Gawrońska, Małgorzata Szymańska, Agata Gawrońska nie dały szans rywalkom ze Szczyrku oraz reprezentantkom szkół z gminy Buczkowice. Niemal równie dobrze zaprezentowali się ich klasowi koledzy, którzy ulegli jedynie reprezentantom Godziszki. Tym samym również drużyna chłopców w składzie: Marcin Tyc, Michał Otrząsek, Adam Bieniek, Jakub Byrdy, Jakub Jędrzkiewicz i Dominik Jasek wywalczyła awans do zawodów rangi powiatowej. Szczęścia i zaledwie odrobiny umiejętności zabrakło do awansu chłopcom z klas V-VI, którzy na finiszowych metrach utracili premiowane awansem miejsce na rzecz Rybarzowic, plasując się na 3 lokacie. Słabiej, tym razem zaprezentowały się ich koleżanki zajmując 5 miejsce.
2 października na stadionie w Zabrzegu w Mistrzostwach Powiatu Bielskiego nasze reprezentacje zajęły odpowiednio: wśród chłopców 10, zaś wśród dziewcząt 12 miejsce. W sztafecie chłopców Jakuba Byrdego zastąpił Tobiasz Matejko, zaś u dziewcząt wystartowała Agata Dziewulska w miejsce Małgorzaty Szymańskiej.