Uczeń naszej szkoły Wojciech Jaźwiecki zajął drugie miejsce w I Międzynarodowym Konkursie „Śladami Historii” organizowanym przez Komitet Rotmistrza Witolda Pileckiego. Konkurs obejmował tematyką historię Polski, poczynając od Chrztu, aż po czasy współczesne. Jak zwykle konkurs ten cieszył się dużą popularnością, a wzięli w nim udział uczniowie z Polski, USA, Kanady, Niemiec, Litwy, Uzbekistanu.

Wojciech w swojej pracy – filmie – postanowił przybliżyć postać patronki naszej szkoły. Zadbał nie tylko o warstwę merytoryczną, ale postanowił również pokazać piękno Szczyrku. I tak powstał film „Ślady Heleny Marusarzówny w Szczyrku”. Cieszymy się, że dzięki temu projektowi więcej osób zapozna się z sylwetką naszej patronki. Jeszcze raz gratulujemy Wojciechowi oraz jego opiekunowi projektu Pani Justynie Nikiel.

 

FILM KLIKNIJ TUTAJ