16 listopada reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły wyjechała na powiatowe zawody pływackie na krytą pływalnie w Czechowicach-Dziedzicach. Zawody te rozgrywane są w ramach współzawodnictwa  organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy i wliczane są do rocznej punktacji w rywalizacji szkół.

Ośmioosobowa drużyna  dziewcząt w składzie: Laura Górecka(kl.2), Zosia Kawalczyk(kl.3), Julka Kania i Amelka Doruch(kl.4), Natalka Łaciak i Agatka Gajda(kl.5) oraz Natalia Wrona i Zuzia Wieczorek(kl.6)+ Emilka Macura (rezerwa) rywalizowały z konkurentkami ze szkół w Kozach i Czechowicach     w wyścigach indywidualnych (kraul,żabka,grzbiet,motylek) i sztafecie 8x50m.

Dziewczynki zajęły w łącznej punktacji drugie miejsce, ustępując nieznacznie szkole z Czechowic.

Natomiast chłopcy w składzie: Kuba Przybyła i Stasiu Dikow(kl.3), Wojtek Wiecha i Borys Bieniek(kl.4), Aleks Szczerbik i Kacper Pijak(kl.5), Jasiu Marek    i Mikołaj Godzieszka(kl.6)+ Szymon Zaczek (rezerwa) wywalczyli pierwsze miejsce, a co za tym idzie przeszli do następnego poziomu, czyli zawodów rejonowych stanowiących ¼ finałów wojewódzkich.

Zawody te  rozegrane zostały 24 listopada w Bielsku na pływalni SPnr36. W troszkę zmienionym składzie(chorych kolegów zastąpił Kacper Pietryszak z kl.3 i Szymek Zaczek z kl.6) ,rywalizując z zawodnikami z SP 36 z Bielska i  z SP z Żywca  nasi zawodnicy zdobyli drugie miejsce za SP36.

Niestety, do następnego poziomu przechodził tylko jeden zwycięski zespół i nie zakwalifikowaliśmy się dalej.

Dla szkoły chłopcy przywieźli  piękną paterę,

a dla siebie medale, dyplomy i miłe wspomnienia.

Opiekun: Dorota Caputa