W dniu 26.01.2018 na placu św. Jakuba o godz. 12.00 zorganizowaliśmy Happening ekologiczny pt.: „Powietrze bez smogu”

W trakcie jego trwania rozdaliśmy nagrody dla dzieci i młodzieży za konkursy plastyczne i konkurs wiedzy na temat przyczyn, skutków i zapobieganiu smogu, jakie odbyły się w szkołach i przedszkolu naszej gminy. Młodzież zaprezentowała hasła ekologiczne, różne ciekawostki na temat smogu. Strażacy szczyrkowscy zaprezentowali jak spalają się różne substancje: plastik, gałęzie jodły i drewno – oceniliśmy poziom wytwarzanego dymu. Uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o ochronie środowiska odpowiadając na dość podchwytliwe pytania prowadzącego happening p. Brunona Bieleckiego. Dorośli uczestnicy po wypełnieniu ankiety otrzymali od nas czujniki czadu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym przedsięwzięciu.

 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMiastoSzczyrk%2Fposts%2F1721206741269981&width=500" width="500" height="702" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

Autor zdjęć: Jacek Kufel. Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku.