W pięknej słonecznej aurze, w ostatnią sobotę września, 120 osobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta Szczyrk i gminy Buczkowice, miała okazję podziwiać walory turystyczno – krajoznawcze Beskidu Śląskiego. Było to możliwe dzięki zorganizowaniu przez Oddział PTTK Szczyrk oraz UM Szczyrk I Szczyrkowskiego Rajdu Górskiego.

Rajd przebiegał w formule gwiaździstej tj. drużyny szkolne miały do wyboru trzy trasy, których miejsce startu i przebieg różnił się, aby spotkać się w końcowej fazie wędrówki na Oś. Migdalskim, z którego wspólnie schodziliśmy na metę Rajdu, korzystając z nowo wyznaczonego odcinka niebieskiego szlaku spacerowego. Szlak ten, pozwolił uczestnikom na dotarcie do mety Rajdu, którą usytuowano na trasach narciarstwa biegowego i crossowego toru rowerowego w Górnym Szczyrku oraz na zobaczenie wejścia do Jaskini Lodowej, która stanowi niewątpliwą atrakcję nowego szlaku. A na mecie… coś dla ciała – pyszna kiełbaska, jak i dla ducha – Quiz wiedzy z zakresu geografii, historii, folkloru Szczyrku i najbliższej okolicy. Dla uczestników Quizu i nie tylko organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody i upominki.

Mamy nadzieję, że inaugurując w ten sposób nowy rozdział turystycznej działalności PTTK Szczyrk, przyczynimy się do większego zainteresowania turystyką i krajoznawstwem młodego pokolenia.