12 czerwca 2015 roku odbył się w naszej szkole II Międzynarodowy Turniej BRD.

Podobnie jak rok temu drużyny ze szkół szczyrkowskich oraz zaprzyjaźnionej szkoły w Pisku w Czechach wykazały się wiedzą, sprawnościową jazdą na rowerze oraz udzielaniem pomocy przedmedycznej.

Wyniki Turnieju 

  • I miejsce – ZSPiG NR 2 w Szczyrku
  • II miejsce – ZSPiG NR 1 w Szczyrku
  • III miejsce Szkoła w Pisku

Wyniki konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje”.

  • I miejsce – ZSPiG NR 2 w Szczyrku
  • II i III miejsce – ZSPiG NR 1 w Szczyrku

WYRÓŻNIENIE – za pomysł na spędzanie wakacji dla nauczycieli 😉

  • Szkoła w Pisku.

Wszyscy uczniowie ze szkoły partnerskiej w Pisku otrzymali pamiątkowe medale za udział w konkursie. Dzielnie pokonali tor przeszkód bez wstępnego przygotowania oraz rozwiązali testy przygotowane specjalnie w j. czeskim. Brawo!

Nagrodę główną – rower górski ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Gratulacje!

Nagrody zwycięzcom wręczali p. Antoni Byrdy – Burmistrz miasta Szczyrk oraz p. Borys Matlak – Przewodniczący Rady Miejskiej. Konkursem koordynował p. B. Bielecki przy współpracy z nauczycielami obu szkół.

Serdecznie dziękujemy Grupie Beskidzkiej GOPR za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji udzielania pomocy przedmedycznej.

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok


(…)

Regulamin turnieju:

Harmonogram Turnieju

Przykładowe testy z ostatnich lat znajdziecie tutaj:

Dla motorowerzystów – kat. AM

***

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Policją, Strażą pożarną oraz Ratownikami GOPR w zakresie edukacji dotyczącej bezpieczeństwa w szkole, w ruchu drogowym oraz podczas zabaw i spędzania wolnego czasu. Koordynatorem turnieju jest p. Brunon Bielecki.