15 II 2020 r. w Szczyrku została zainaugurowana Bokserska Liga Kadetów i Juniorów Śląskiego Związku Bokserskiego. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Klub Sportowy „Żylica” Łodygowice i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Szczyrku. Honorowym patronatem sportowe wydarzenie objęli Poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, Starosta Bielski Andrzej Płonka i Burmistrz Miasta Szczyrk Antoni Byrdy. Sponsorami tytularnymi zostały firma Mikropal i TBmedia. Do rozgrywek zgłosiło się 47 zawodników z 16 klubów pięściarskich. Wśród nich rozlosowano 12 par, w dwóch kategoriach wiekowych kadet i junior. Zawody rozpoczęły się o godzinie 12.00. Zawodnicy walczyli o punkty dla siebie i swoich klubów macierzystych. Gratulujemy zwycięzcom walk a także przegranym, którzy niewiele ustępowali swoim przeciwnikom co było odzwierciedlone w werdyktach sędziowskich. Na uwagę zasługuje także informacja, że w czasie zawodów 7 sędziów kandydatów przystąpiło do egzaminu na sędziego okręgowego. Po częściach teoretycznych i praktycznych, wszyscy uzyskali nowy stopień klasy sędziowskiej. Gratulujemy.

zdjęcia