DRODZY UCZNIOWIE i SZANOWNI RODZICE!

 W dalszym ciągu możecie liczyć na nasze wsparcie. Wiemy, że czas epidemii to również lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne. Jeżeli są sprawy, o których chcecie porozmawiać bądź też chcecie uzyskać wsparcie – podaję kilka wskazówek – INSTYTUCJE, NUMERY TELEFONÓW, STRONY INTERNETOWE.

 

CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO

800 70 2222

Jeśli:

  • Czujesz się stale przygnębiony…
  • Nie dajesz sobie rady z codziennością…
  • Przeżywasz kryzys emocjonalny…
  • Znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”…
  • Nie radzisz sobie ze stresem…
  • Nie chce Ci się żyć…
  • Jesteś ofiarą przemocy…
  • Zamartwiasz się o swój stan zdrowia…
  • Myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”…
  • Nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby…

Nie jesteś sam! Nie zwlekaj! Zgłoś się po bezpłatną pomoc!

Bezpłatna linię 800 70 2222, która działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

 E-mail: porady@liniawsparcia.pl.

Strona www.liniawsparcia.pl. Czat 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

 

CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI

800 080 222

Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice i nauczyciele mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Każdy, kto ma problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych, może zadzwonić i skorzystać ze wsparcia.

TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

116 111

Wiadomości przez stronę www.116111.pl możesz również przesyłać całą dobę.

Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna. Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać.

 

TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W KRYZYSIE EMOCJONALNYM

116 123

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych.

Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu. Specjaliści czekają na telefon od Ciebie codziennie od 14.00 do 22.00. Numer jest bezpłatny.

 

TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12

Możesz zadzwonić, gdy nie wiesz, z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien, np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer, konsultanci do Ciebie oddzwonią.

 

OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE „NIEBIESKA LINIA”

800 12 00 02

Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę. www.niebieskalinia.org.

 

POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA DS. PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE

 800 120 226

Pomoc dla dzieci i dorosłych. Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury „Niebieskiej Karty”, np. jakie inne podmioty, poza policją, mogą ją założyć. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-15.30.

 

BEZPŁATNA I ANONIMOWA POMOC TELEFONICZNA I ONLINE DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

800 100 100

Dla tych, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności, takie jak: agresja i przemoc, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.