Międzynarodowy Dzień Dziecka polska i ukraińska młodzież z ,,jedynki” spędziła w górach. Stało się tak, ponieważ przyjęliśmy zaproszenie Urzędu Miasta Szczyrk do udziału w projekcie ,,Beskidy! Kochaj, szanuj, doceniaj!”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej ze Słowacją – Interreg oraz ze środków budżetu państwa. W ramach projektu wjechaliśmy na Skrzyczne kolejką krzesełkową, co było dużą atrakcją dla wielu naszych uczniów z Ukrainy. Odwiedziliśmy też schronisko na Skrzycznem, a następnie ruszyliśmy w stronę Soliska. O nasze bezpieczeństwo na trasie zadbał ratownik GOPR – Ryszard Kurowski. Po drodze nie tylko podziwialiśmy piękno beskidzkich panoram, ale również zadbaliśmy, aby nasze góry były czyste i wolne od śmieci. Po trudach wędrówki, przy dźwiękach góralskiej kapeli Kuby Gołdyna, mogliśmy odpocząć i posilić się, w ładnie zagospodarowanej przestrzeni wokół przystanku autobusowego Szczyrk Solisko. Był to atrakcyjny i pełen wrażeń dzień. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie i cieszymy się, że mogliśmy zadbać o górskie środowisko bo przecież Beskidy kochamy, doceniamy i szanujemy, a te szczyrkowskie najbardziej.