Atmosfera karnawału 2017 udzieliła się również społeczności szkolnej ZSPiG nr 1 .

W Walentynki 14 lutego klasa I gimnazjum zorganizowała Walentynkowy Kiermasz Ciasta, z którego dochód przeznaczono na potrzeby SU. Słodkie wypieki Magdy Pustoszkin, Ani Nogaj, Kamili Mrozek i Pawła Pilarczyka rozeszły się w mgnieniu oka. Karolina Wala i Natalia Cembala rozdawały kartki walentynkowe, które można było przez cały wcześniejszy tydzień wrzucać do Walentynkowej Skrzynki na świetlicy.

W środę 22 lutego w całej szkole rozbrzmiewały karnawałowe przeboje. Wspaniali DJ-e Dawid Kołek i Robert Galas przez cały dzień przygrywali do tańca najpierw najmłodszym, później trochę starszym i wreszcie najstarszym uczniom naszej szkoły. Spośród najmłodszych jury wybrało Króla i Królową Balu Karnawałowego 2017. Zabawa była doskonała.
A w Tłusty Czwartek 23 lutego SU wraz ze swoim opiekunem zorganizował kiermasz pączków. Do wyboru były dwa gatunki: z cukrem pudrem i lukrem (mniam,mniam…). Nie było chyba w całej szkole osoby, która nie spałaszowałaby chociażby jednego słodziutkiego pączusia. Dochód tradycyjnie przeznaczono na potrzeby SU.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły Rada SU ZSPiG nr 1 dziękuje za wsparcie.