Szanowni rodzice, opiekunowie i nauczyciele!
Od dnia 04.05.2020r., w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Czechowicach – Dziedzicach i Filia w Bielsku – Białej będzie działać według następujących zasad:

• działalność Zespołów Orzekających pozostaje na dotychczasowych zasadach – niezbędne druki dla celów wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka czy opinii o odroczeniu od obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2020/21 są dostępne na stronie Poradni,
  • w dalszym ciągu wsparcie psychologiczno – pedagogiczno – logopedyczne i terapeutyczne udzielane jest poprzez kontakt telefoniczny oraz mailowy w godzinach 08.00 -16.00,
  • dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie dzieci oraz młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych, rozpoczynających kolejny rok szkolny/etap edukacyjny posiadały niezbędną opinię/orzeczenie,
  • zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych/pełnoletnich uczniów prosimy, aby telefonicznie omówić z pracownikiem Poradni zakres działań niezbędnych do wydania stosownych dokumentów – pomoże to w zaplanowaniu przez poradnię oraz przedszkole/szkołę/placówkę najwłaściwszych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz innych, wynikających z indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dziecka.

Zachęcam również do odwiedzania naszej strony internetowej, w celu zapoznania się z zamieszczanymi tam informacjami oraz artykułami pomagającymi lepiej funkcjonować w tak trudnym okresie.

Informacje o kontakcie:
PPPP w Czechowicach – Dziedzicach: tel. 32 215 22 20, mail: poradnia.pp@wp.pl
PPPP Filia w Bielsku – Białej: tel. 33 81182 47, mail: pppp.bielsko@gmail.com

Dodano 30 kwietnia, 2020 przez Agatę Niemczyk

Komunikat Dyrekcji PPPP w Czechowicach-Dziedzicach

Szanowni rodzice, opiekunowie i nauczyciele!

W dniach 27.04.2020r. – 24.05.2020r. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czechowicach-Dziedzicach i Filia w Bielsku-Białej pełni dyżur od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 16.00.

Informuję, iż pracownicy Poradni są do Państwa dyspozycji poprzez kontrakt telefoniczny i mailowy, służąc pomocą w formie konsultacji, porad oraz wsparcia.

Przypominam, że zgodnie z terminarzem odbywają się posiedzenia Zespołów Orzekających – w tej sprawie prosimy również o kontakt telefoniczny, podczas którego ustalony zostanie sposób rozpatrzenia wniosku oraz przyjęcia dokumentów (proszę, aby nie przesyłać żadnych dokumentów bez wcześniejszego kontaktu z pracownikami Poradni). Niezbędne druki dla celów wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka czy opinii o odroczeniu od obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2020/21 są dostępne na stronie Poradni.

Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie dzieci oraz młodzież rozpoczynający kolejny rok szkolny miały zapewnioną pomoc psychologiczno – pedagogiczną, odpowiednią do ich potrzeb.

Informacje o kontakcie:
PPPP w Czechowicach – Dziedzicach: tel. 32 215 22 20, mail: poradnia.pp@wp.pl
PPPP Filia w Bielsku – Białej: tel. 33 81182 47, mail: pppp.bielsko@gmail.com

Dodano 25 kwietnia, 2020 przez Agatę Niemczyk

Komunikat Dyrekcji PPPP w Czechowicach-Dziedzicach

Informacja dla Rodziców i Nauczycieli.

W związku z zagrożeniem koronawirusem w dniach 14.04.2020r. – 26.04.2020r. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czechowicach-Dziedzicach z Filią w Bielsku-Białej pełni dyżur telefoniczny i mailowy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00.

kontakt telefoniczny: 32 2152220 lub 33 8118247

kontakt mailowy: poradnia.pp@wp.pl