18 maja 2023r. odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Bielsku- Białej – Konkurs matematyczno-historyczny pod hasłem – „Matematyka w Historii – Historia w Matematyce”.

Troje uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczyrku  z klasy 5A – Agata Gajda , Krzysztof Pilch oraz Michał Kurowski wzięli udział w tym konkursie.
 Zadaniem uczniów była prezentacja multimedialna  wybranego przez siebie tematu matematyczno- historycznego  i zaprezentowanie materiału komisji konkursowej w skład której wchodzili metodycy – nauczyciele bielskich szkół podstawowych i średnich. Był to nasz pierwszy udział w takim przedsięwzięciu ale na pewno nie ostatni. Było dużo stresu- ale tego mobilizującego i nasze nowe doświadczenia , wyjście na zewnątrz były tutaj naszym priorytetem.
Nasza młodzież spisała się REWELACYJNIE.
Prezentacje były oklaskiwane przez komisję oraz gości
Za rok znowu tam będziemy.
                                                                 Pedagog- Katarzyna Lipianin-Drabek