Z dumą i radością informujemy, że uczennica Szkoły Podstawowej nr 1, Milena Działyńska,  zdobyła 1 miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii – skąd nasz ród” w kategorii film, w którym przybliżyła historię powstania pomnika „Pieta Szczyrkowska”.

Konkurs ten znalazł się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej i w tym roku brało w nim udział ponad 2100 uczniów z 26 krajów. Gala rozdania nagród odbyła się 29 maja na Zamku Królewskim w Warszawie.

Milena otrzymała nagrodę z rąk wiceprezesa IPN prof. Krzysztofa Szwagrzyka oraz przewodniczącego Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego Bogdana Grzenkowicza. W tym dniu Milenie towarzyszyła Pani Justyna Nikiel, która przygotowywała ją do konkursu.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia pracy konkursowej naszej uczennicy na stronie internetowej SP1.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Milenie jak i Pani Justynie i życzymy dalszych sukcesów.