W dniach 22 i 23 lutego Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach gościła najlepsze drużyny młodych koszykarzy z powiatu bielskiego. Prawo gry w turnieju miało tylko 8 zespołów wyłonionych w eliminacjach miejsko – gminnych. Zawody rozegrano w systemie pucharowym, w związku z tym rozpoczynały się od czterech ćwierćfinałów, po których przegrywający odpadał z dalszej gry.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Los zetknął nasze zespoły z silnymi przeciwnikami,  które niestety okazały się lepsze od nas. Dziewczęta musiały uznać wyższość rówieśniczek z Mesznej, a chłopcy byli słabsi od reprezentacji Pisarzowic. Oba zespoły SP 1 Szczyrk ,,solidarnie” uległy w stosunku 13:24 i zostały sklasyfikowane na 5 miejscu.

Skład dziewcząt: Marharyta Kamenchuk, Emilia Macura, Maja Olszowska, Natalia Wrona, Emilia Przybyła, Emilia Szkaradnik, Milena Hula, Maja Sury, Agata Gajda, Yeva Hnatenko, Ewa Kozak 

Skład chłopców: Wojciech Mrowiec, Maciej Łysakowski, Wojciech Przybyła, Jan Marek, Szymon Zaczek, Yurii Harashchuk, Maksim Mishakov, Błażej Stec, Krzysztof Cembala, Aleks Szczerbik, Michał Kurowski, Kamil Masłyka.

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Powiatu Bielskiego:

Dziewczęta:                                                       Chłopcy:     

  1. SP 5 Czechowice – Dz.                    1.  SP 2 Bystra
  2. SP Pisarzowice                                 2.  SP Pisarzowice
  3. SP Meszna                                         3.  SP Jaworze