26 kwietnia 2022 roku uczniowie klas VII SP 1 w Szczyrku w ramach doradztwa zawodowego udali się do Bielskiego Centrum Edukacji gdzie znajdują się warsztaty zawodowe bielskich szkół.

   Uczniowie zwiedzali warsztaty, oglądali zajęcia z uczniami uczącymi się zawodów, takich jak np.: mechanik samochodowy, frezer, tokarz ,operator  obrabiarki sterowanej numerycznie –  CNC, technik elektronik, technik elektryk, technik mechatronik, krawcowa,.. Zainteresowani zawodem zadawali pytania aby pogłębić wiedzę o oferowanych możliwościach i kierunkach dalszego kształcenia.

   Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace uczniów w pracowni renowacji detali architektonicznych w pracowniach budownictwa. Dziewczęta największym zainteresowaniem obdarzyły pracownie krawieckie i renowacji zabytków. Chłopcy byli bardziej zainteresowani  w pracowniach samochodowych, odnawialnych źródeł energii,

w pracowniach obrabiarek sterowanych numerycznie- CNC oraz obrabiarek laserowych .

   Prowadzący  w pracowni   na obrabiarce laserowej wydrukował LOGO naszej szkoły

z wizerunkiem Heleny Marusarzówny.  W innej pracowni prowadzący na drukarce przestrzennej- druk 3D zaprojektował i wydrukował  ażurową kulę. W tej technice obróbki materiał pobrany wykorzystuje się w 100 %( nie ma odpadów) ale jest czasochłonna. Wydrukowanie kulki wielkości orzecha włoskiego zajęło 40 minut.

   Dziękujemy bardzo wszystkim nauczycielom uczącym zawodu, którzy ciekawie i z wielką cierpliwością omawiali to co uczniowie robią na warsztatach, jak przygotowują się do egzaminów pozwalających zdobyć kwalifikacje w wybranym zawodzie.

 

 

Krystyna Makuch