Informacje ze strony:

https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/


 

Drodzy Gimnazjaliści! Witamy Was na internetowej stronie elektronicznego systemu wspomagającego rekrutację do szkół ponadgimnazjalnych na terenie województwa śląskiego. Oddajemy do Waszej dyspozycji system obejmujący swym zasięgiem całe województwo śląskie.

W jednej wspólnej bazie znajdziecie 590 szkół ponadgimnazjalnych, które utworzyły ofertę obejmującą ponad 2100 oddziałów, z łączną liczbą ponad 5 300 miejsc. Do elektronicznego naboru w woj. śląskim przystąpiły wszystkie miasta i powiaty.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na terenie woj. śląskiego znajdują się na stronach Kuratorium Oświaty w Katowicach: W chwili obecnej w systemie udostępniona jest tylko możliwość przeglądania oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkoły.

Informacje o każdej szkole oraz oddziałach planowanych do utworzenia znajdują się w zakładce ,,OFERTA ”. Można wyszukać tam szkoły i oddziały korzystając z filtra miejscowości, typu szkoły, albo z tzw. zaawansowanego wyszukiwania oddziałów.

Właściwa rekrutacja, pozwalająca na logowanie się do systemu, rozpocznie się zgodnie z Postanowieniem Śląskiego Kuratora Oświaty w dniu 11 maja br. O wszystkich szczegółach i terminach będziemy Was na bieżąco informować. Życzymy wszystkim uczestnikom naboru spokojnej pracy w systemie, a gimnazjalistom wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego i zakwalifikowania się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.