W pierwszy dzień wiosny na stokach Skrzycznego spotkali się narciarze ze Szkoły nr1 i nr2 w Szczyrku. Co prawda w górach zamiast wiosny przywitała nas najprawdziwsza zima, ale w niczym nie mogło to popsuć humorów 129 zawodników, którzy stawili się na starcie Narciarskich Mistrzostw Szczyrku Dzieci i Młodzieży.

Na trudnej, oblodzonej trasie jedni radzili sobie lepiej, inni trochę gorzej, ale ambicji nie zabrakło nikomu. Dekoracje zawodników odbyły się na dolnej stacji wyciągu i zaprosiliśmy na nie wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji szkolenia narciarskiego: przedstawicieli Urzędu Miasta w Szczyrku- Burmistrza Miasta Szczyrk pana Antoniego Byrdego, zastępcę burmistrza pana Wojciecha Kufla, inspektor ds. oświaty panią Edytę Caputę, przewodniczącego Komisji Sportu pana Krzysztofa Nikla i przewodniczącego Rady Szczyrku pana Borysa Matlaka. Podziękowaliśmy im za pomoc w odnalezieniu się w nowych realiach. Uhonorowaliśmy również przedstawicieli stacji narciarskich, na których trenowaliśmy w tym sezonie- pana Ireneusza Furczyka – dyrektora OPO COS w Szczyrku, pana Grzegorza Przybyłę – dyrektora MOUNTAIN RESORT, pana Marcina Błaha – prezesa BSA i pana Michała Słowioczka z BSA oraz właścicieli stacji narciarskiej na Białym Krzyżu – państwa Znamirowskich i Cieślar i właścicieli stacji narciarskiej Czyrna –Krasnal – państwa Porębskich-Baran.

Podczas zakończenia goście nagrodzili wszystkich startujących dyplomami i ciasteczkami, a zwycięzców medalami. Za najlepsze czasy dnia (dla Martynaki Haratek i Michała Styrny) pan Jan Mysłajek ufundował dwa puchary.

 

Opracowanie: Dorota Caputa-Krzywoń