Jest nam niezmiernie miło poinformować, że stanowisko dyrektora bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach objął Pan Tomasz Kowalik, nauczyciel historii w naszej Szkole i działacz społeczny.

Tomasz Kowalik urodził się w Łodygowicach. W 2006 uzyskał tytuł magistra historii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie. Kontynuował naukę na studiach doktoranckich, które ukończył w 2010. Studiował również prawo w Krakowskiej Szkole Wyższej im. Jana Frycza Modrzewskiego oraz bezpieczeństwo i higienę pracy (studia podyplomowe) w Wyższej Szkole Biznesu w Chorzowie. W 2016 ukończył studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą.

Jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie pracował w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej, a następnie w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Szczyrku. Był nauczycielem akademickim na uczelniach w Dąbrowie Górniczej i Krakowie, gdzie wykładał prawo pracy, ergonomię pracy, ocenę ryzyka zawodowego i techniczne bezpieczeństwo pracy.

Cieszymy się ogromnie i na ręce Pana Dyrektora składamy serdeczne gratulacje od całej społeczności naszej Szkoły, władz miejskich, dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców. Dziękujemy za 5 lat fantastycznej pracy z młodzieżą. Życzymy wielu sukcesów.

ZSPiG Nr 1 w Szczyrku