Aktualizacja:

Relacja z wydarzenia na stronie: http://bielsko.gosc.pl/doc/4430357.Krolewska-akcja-GOPR-u

Miasto Szczyrk – zdjęcia z wydarzenia: https://www.facebook.com/

[srizonfbalbum id=4]


W sobotę, 6 stycznia 2018, po raz drugi w Szczyrku odbędzie się „Orszak Trzech Króli”. Spotykamy się na mszy św. o godz. 11:45 w kościele św. Piotra i Pawła. Po mszy, prowadzeni przez Trzech Króli, przejdziemy Deptakiem nad Żylicą na Plac św. Jakuba.

W programie m.in.:
– kolędowanie z kapelą góralską i Oazą Młodzieżową,
– złożenie darów w stajence przez Trzech Króli
– pyszny, ciepły posiłek
– oraz malinowa herbata na rozgrzanie.

Będzie kolorowo i śpiewająco! Na wszystkich uczestników czekają piękne, orszakowe KORONY. Każdy otrzyma ją bezpłatnie.
Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! 🙂

Orszak Trzech Króli jest to przedstawienie Jasełek, wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Przejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną atrakcją dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci, i turystów, których w okresie noworocznym nie brakuje.

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.