W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klas pierwszych ,drugich i trzecich wystartowali w Pływackich Mistrzostwach Szkoły.

Trzecioklasiści rywalizowali kraulem, drugoklasiści grzbietem, a pierwszaki pokonywały dystans 25m  z pomocą  desek i płetw.

W klasach trzecich wygrała Zosia Kowalczyk , drugie miejsce zdobyła Monika Marek, a trzecie Lila Konior. Wśród chłopców wygrał Kuba Przybyła, drugi był Kacper Pietrzyszak, a trzeci Jasiu Pisuk.

W drugich klasach  najszybszą grzbiecistką została Laura Górecka,  druga była Agatka Marek, a trzecia Emilka Porębska.

A w chłopcach, na pierwszym miejscu, znalazło się z takim samym czasem  dwóch kolegów: Krystian Kania i Piotr Łaciak. Drugie miejsce wywalczył Mikołaj Kubala , a trzecie Antoś Kiempa.

Pierwszoklasistki dopłynęły w następującej kolejności: pierwsza Hania Wiecha, druga Amelka Szczerbik, trzecia Iga Moczek.  Kolejność wśród chłopców to: pierwsze miejsce Szymon Kałuża, drugie Dawid Walczak, a trzecie ex aequo Marcel Gluza i Kacper Rzeszut.

Swoje zawody rozegrały także dzieci z Ukrainy, które od września uczyły się pływać z dziećmi z klas pierwszej.

W dziewczynkach wygrała Alisa Jerokimowa, druga była Nika Yakynenko, a trzecia Daria Biturajewa. W chłopcach pierwsze miejsce zdobył Lew Rudak, a drugie Nazar Miklvrha.

Zawodami zakończyliśmy kolejny sezon realizacji programu

Urzędu Miasta w Szczyrku i Ministerstwa Sportu

POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA

dzięki któremu  dzieci z SPnr1 i SPnr2 otrzymały możliwość bezpłatnej nauki pływania.

Opiekun: Dorota Caputa