Zachęcamy do udziału w edukacyjnym projekcie BohaterON–włącz historię! Od dzisiaj można wysłać bezpłatną kartkę i powiedzieć „dziękuję” Powstańcom Warszawskim.

BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem jest edukować społeczeństwo, ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje Powstańców.

Bezpłatne kartki są dostępne w placówkach Poczty Polskiej, Totalizatora Sportowego, taksówkach Uber i Pociągach PKP Intercity, a także dystrybuowane przez wolontariuszy na wybranych wydarzeniach.

W ramach projektu zostanie zorganizowany ogólnopolski cykl 16 warsztatów dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkich najważniejszych faktów dotyczących Powstania Warszawskiego. Młodzież będzie miała również okazję do stworzenia własnych projektów dotyczących Powstania z 1944 r.

Więcej na ten temat:

Podziękuj bohaterom Powstania Warszawskiego – wyślij kartkę w ramach akcji BohaterON!