Zimą gościliśmy w naszej szkole uczniów z Uniejowa. Uczniowie mieli w Szczyrku wiele atrakcji : naukę jazdy na nartach, wyjścia na sanki i łyżwy, zabawy na śniegu oraz spacery w zimowej scenerii gór. W dniach 12 – 17 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali z rewizytą do Uniejowa. Zostaliśmy tam bardzo ciepło przyjęci. Zamieszkaliśmy w szkole z możliwością korzystania ze szkolnej hali sportowej. Czterokrotnie korzystaliśmy z dwugodzinnych wyjść do Term Uniejów gdzie uczniowie oddawali się wspaniałym zabawom na zjeżdżalniach, sztucznej rzece oraz radosnym zabawom w wodzie wg własnej inwencji twórczej.

Czas mieliśmy wypełniony po brzegi. Zwiedziliśmy ZOO Safari w Borysewie między innymi oglądaliśmy białe lwy , tygrysy, bawoły, antylopy ,zebry, surykatki, pytony, wielbłądy i wiele innych zwierząt.

We czwartek po Mszy św. w Uniejowie poszliśmy na pieszą wyprawę do Spycimierza parafii, która liczy sobie ponad 900 lat należy do najstarszych w Polsce. Pierwsze wzmianki o tej parafii zanotowane w latach1106/1107 w Kronice Galla Anonima. Parafia Spycimierz słynie od ponad dwustu lat tradycją kwietnych dywanów układanych przez mieszkańców na całej trasie procesji Bożego Ciała.

W Uniejowie zwiedziliśmy zamek z wyjściem na basztę, wspaniałym przewodnikiem i próbowaliśmy przecinać listewki mieczem. Inną atrakcją w okolicy zamku był Park Linowy. W ostatnim zaś dniu wzięliśmy udział w pikniku pod patronatem Wojewódzkiego Komendanta Policji w Łodzi. Ciekawym doświadczeniem był marsz pomiędzy słupkami w okularach symulujących odczucia człowieka po spożyciu alkoholu- 2 promile oraz symulację wypadku zderzenia przy prędkości 20 km/godz.
Uczniowie ze szkoły z Uniejowa zaprosili nas do zdrowego bufeciku gdzie serwowali zdrową żywność taką jak kanapki z pasztetem z pieczonych warzyw, sałatki owocowe i sałatki warzywne – wszystko bardzo zdrowe i pyszne.

Do Szczyrku wróciliśmy w sobotę wieczorem pełni wrażeń i zadowoleni.

[fbalbum url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1710626272299369.1073741897.150125128349499]