Uczniowie klasy VIII, którzy w zeszłym roku nie mogli z różnych przyczyn pojechać na warsztaty do BCKUiP w Bielsku Białej udali się tam 3 października 2019 roku.
Grupa odwiedziła pracownie, w których odbywały się zajęcia warsztatowe dla uczniów bielskich szkół branżowych. Zaczęli od pracowni obróbki mechanicznej, laboratorium metrologii warsztatowej i badań materiałów, następnie pracownie elektroniczno-elektryczne oraz odnawialnych źródeł energii, pracownie samochodowe i zakończyli w pracowniach krawieckich. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w pracowniach samochodowej i krawieckiej. W samochodowej mogli wsiąść do samochodu oraz zobaczyć samochód z innej perspektywy podnosząc go na podnośniku, wejść pod niego i zobaczyć jak samochód wygląda z dołu. Mogli również zobaczyć jak pracuje silnik wyjęty z samochodu w specjalnej ochronie z metalowej siatki, jak przeprowadzane są badania techniczne samochodu. W krawieckiej z kolei uczennice zostały zaproszone do wykonania próbnych ściegów po instruktarzu i pomocy prowadzącej p. Krystyny Rutkowskiej. Uczennicom sprawiło to wielką radość. Dziękujemy wszystkim Nauczycielom uczącym zawodu w BCKUiP za fachowy instruktarz i przybliżenie uczniom istoty uczonych przez nich zawodów. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Nasza droga ponad średnią”.

K.M.