Ręce pełne roboty mają przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczyrku. Nawet w wakacje nie próżnowaliśmy i w ramach działalności ekologicznej pozyskiwaliśmy surowce wtórne, w tym złom, a wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęliśmy szereg nowych działań.

Wrzesień przyniósł ze sobą uroczystości pod Pomnikiem Piety, którym się od wielu lat opiekujemy. W październiku współorganizowaliśmy uroczystość Święta KEN połączonej  ze ślubowaniem klasy pierwszej SP. W ostatnim dniu października udaliśmy się na groby bliskich nam zmarłych nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych szkoły.  Na cmentarzach w Szczyrku, Buczkowicach i Rybarzowicach zapaliliśmy symboliczne znicze i pozostawiliśmy kwiaty z chorągiewkami na znak pamięci i szacunku dla ich pracy.

W listopadzie zorganizowaliśmy coroczny Marsz Radości z Niepodległości i wraz z pocztem sztandarowym braliśmy udział we wszystkich uroczystościach patriotycznych zorganizowanych na terenie miasta Szczyrk.

Z końcem listopada ruszyła w szkole akcja Góra Grosza oraz zbiórka żywności i środków czystości na rok rocznie organizowaną przez nas akcję Świąteczna Paczka.

Najświeższa inicjatywa podjęta przez SU to uruchomienie projektu „Klub książki”, celem którego jest zachęcenie członków społeczności szkolnej do czytania nie tylko lektur szkolnych. Klub powstał dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy postanowili przekazać swoje ulubione książki i w ten sposób powstał całkiem ciekawy księgozbiór. Młodsi i starsi czytelnicy mogą znaleźć coś dla siebie. Zasada działania klubu jest prosta: podchodzisz do regału, wybierasz coś co cię interesuje, zabierasz do domu, czytasz, a potem oddajesz. Możesz ewentualnie przynieść jakąś swoją książkę, według Ciebie wartą przeczytania.

30 listopada to dzień tzw. Andrzejek i oczywiście SU zapewnił w tym dniu wszystkim dobrą zabawę dla młodszych i starszych. Z niecierpliwością oczekujemy Mikołajek szkolnych i dekoracji naszej wielkiej choinki, na której w tym roku dzięki działaniom SU i poszczególnych klas zawisną piękne, nowe bombki. A to wszystko już od 6 grudnia! 🙂

Na podkreślenie zasługuje również działalność SU w ramach wolontariatu. Na świetlicy szkolnej prowadzimy pozalekcyjną pomoc koleżeńską w nauce. Grupa wolontariuszy weźmie też udział w kolejnym finale WOŚP w styczniu 2018 roku. Szczególnym uznaniem w szkole cieszy się tzw. „Kiermasz Ciast” – to niewątpliwa zasługa rodziców i dziadków uczniów, zawsze bardzo chętnie przekazujących nam pyszne wypieki.

Z okazji zbliżającego się okresu Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczyrku pragnie złożyć wszystkim wspierającym naszą działalność i wszystkim mieszkańcom Szczyrku życzenia spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych i oczywiście obfitujących w śnieg świąt oraz samych radosnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku.

Opiekun SU SP nr1 w Szczyrku
mgr Sabina Jakubiec