„Droga do chleba“ to ostatni z cyklu etap projektu UE realizowanego przez naszą szkołę partnerską w Czechach, w której uczestniczyły dzieci ze Szczyrku i Gogolina oraz dzieci ze szkoły podstawowej w Pisku.

W poniedziałek po przybyciu do schroniska Studeničné zjedliśmy obiad i zakwaterowaliśmy się w pokojach.  Po południu zapoznaliśmy się z zadaniami projektu, podzielono nas na grupy i wykonaliśmy pierwsze prace związane z rozpoznawaniem rodzajów zbóż.

We wtorek po śniadaniu pojechaliśmy do miejscowości Jablonków, gdzie odwiedziliśmy piekarnię i dowiedzieliśmy się jak wyrabia się chleb. Mimo brzydkiej pogody udało nam się zwiedzić okolicę i oczywiście zrobić małe zakupy.

Po południu pan Josef Byrtus – nauczyciel ze szkoły w Pisku opowiedział nam o znaczeniu słowa „chleb“ w biblii i historii. Teraz wiemy, że „ADAMA“ w tłumaczeniu to „ziemia“, „ADAM“ – „człowiek“, a „DAM“ to „żywot“. (Zdjęcia wkrótce).

W środę pojechaliśmy do szkoły w Pisku, skąd ruszyliśmy pieszo do największego w okolicy gospodarstwa rolnego. Pan Karel Skupień – właściciel gospodarstwa, opowiedział nam o hodowli krów i przetwarzaniu mleka. Czy wiecie, że dobra mleczna krowa może dać dziennie do 60 litrów mleka? A przy tym nie straszny jej mróz do -25 stopni. Gorzej niestety z upałami. Ponadto w każdym stadzie jest też krowa, która rządzi innymi krowami! Można łatwo ją poznać po tym, że na przykład ostatnia idzie do wodopoju lub wchodzi do zagrody.

Po tym ciekawym spotkaniu pieszo pokonaliśmy ponad 5 km do naszego schroniska. Ostatni kilometr był naprawdę ciężki. Zresztą zobaczcie sami na mapce. Po posiłku wykonaliśmy plakaty związane z projektem o wyrabianiu chleba.

W czwartek od rana przygotowywaliśmy się do pieczenia chleba. Każda grupa dostała przepis na zrobienie chleba. Uczyliśmy się przeliczać jednostki miar i wag, dobierać odpowiednio składniki do wyrobu chleba i łączyć je. Samodzielnie przygotowaliśmy zakwas z wody, cukru i drożdży, po kilkudziesięciu minutach zmieszaliśmy go z mąką i resztą wody, a gdy ciasto wyrosło uformowaliśmy bochenki do wypieku.

Kolejną atrakcją dnia była wycieczka do Góralskiego Centrum Informacji Turystycznej miejscowości Mosty u Jablunkova. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach rękodzielniczych, podczas których samodzielnie robiliśmy świece z wosku pszczelego i „motylki“ ze słomy. Poznaliśmy również historię miejscowości i jej okolic.

Po zajęciach wróciliśmy górskim szlakiem do schroniska, a tam nasze chleby były już gotowe! Przed nami była prezentacja pracy w grupie i podsumowanie projektu. Po wszystkim upiekliśmy na ognisku kiełbaski zjedliśmy ze smakiem z naszym upieczonym chlebem.

Dzięki tym zajęciom bardzo dużo dowiedzieliśmy się o chlebie, o tym jak ważny był w histori człowieka, jak ważny jest w codziennym życiu i jak bardzo należy go szanować. Wiemy, że każdy z nas będzie musiał kiedyś w przyszłości „zapracować na chleb”, a to bardzo ciężka praca.

Projekt realizowały nauczycielki z Czech p. Marie Byrtusová i p. Monika Szotkowská. Opiekunami naszej grupy byli: p. J Kowalewska i p. B. Bielecki. Serdecznie dziękujemy za pomoc innym nauczycielom z Pisku i Gogolina, oraz za bardzo fajne zajęcia i ciekawe wycieczki. Mamy nadzieję, że kiedyś znów się spotkamy.

Do zobaczenia!

Opracowanie
Brunon Bielecki