17 i 18 października do rywalizacji międzyszkolnej pomiędzy szkołami Miasta Szczyrk i Gminy Buczkowice przystąpili lekkoatleci. 17 października na stadionie przy szkole w Buczkowicach swoje umiejętności prezentowali uczniowie szkół podstawowych (ur. 2005 i młodsi).

Każdy z zawodników musiał pokazać się z jak najlepszej strony w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg sprinterski na 60m i bieg średni na 600m w przypadku dziewcząt oraz na 1000m w przypadku chłopców, rzut piłką palantową, skok w dal. Bardzo dobrze w powyżej wymienionych konkurencjach IV – boju lekkoatletycznego zaprezentował się zespół dziewcząt, który zwyciężając zapewnił sobie prawo startu w zawodach powiatowych. Ich koledzy z ,,jedynki” uplasowali się na trzeciej pozycji.

Dzień później do rywalizacji w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych przystąpili gimnazjaliści (ur. 2002 – 2004). W myśl regulaminu każdy z nich mógł wystartować tylko w jednej konkurencji lekkoatletycznej spośród następujących: biegi – 100m, 300m, 600dz./1000chł., skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą. Każda drużyna szkolna była zobligowana do wystawienia swoich reprezentantów w minimum 5 z powyższych konkurencji. Obie nasze reprezentacje zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach, co pozwoliło im na uzyskanie awansu do zawodów powiatowych, które odbędą się zarówno dla uczniów szkół podstawowych jak i gimnazjalistów w maju.

Skład dziewcząt SP: Sara Tajner, Łucja Zaczek, Nikola Przybyła, Agata Gawrońska, Zofia Bieniek, Małgorzata Szymańska, Oliwia Krajewska, Joanna Jasek.

Skład chłopców SP: Dominik Jasek, Paweł Gołąbek, Wojtek Gołąbek, Michał Otrząsek, Marcin Tyc, Jakub Byrdy, Jakub Kufel, Wiktor Hula, Szymon Wala, Natan Ucher, Mateusz Tarnawa, Adam Bieniek , Adam Wajdzik, Bartek Nogaj, Oliwier Krowicki, Antoni Hamerlak.

Skład dziewcząt Gimn.: Jadwiga Górna, Justyna Marek, Marta Matejko, Gabriela Nieruchalska, Anna Gawrońska, Wiktoria Przybyła, Karolina Wróbel, Kamila Krupa, Angelika Gruca, Kinga Krupa, Barbara Starościak, Honorata Klaczek, Dominika Siedlaczek, Emilia Byrdy.

Skład chłopców Gimn.: Oliwier Madej, Michał Szeremeta, Krzysztof Przybyła, Maciej Jasek, Wojciech Krupa – Frycz, Sebastian Wieczorek, Leon Grochowski, Krystian Klaczek, Janusz Pawełek, Kacper Pezda, Jakub Jasek.