W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W dniu 26.11.2021r. najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panem Policjantem, mł. asp. Szymonem Koconiem z Komisariatu Policji w Szczyrku. Pan Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Podczas ciekawej prezentacji dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, numery alarmowe oraz to, jak ważne jest zakładanie kasku podczas jazdy na rowerze. Pan Policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające ze spotkania z nieznanymi zwierzętami. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Nasi uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Na zakończenie uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

 

 

 

                                                                               Maria Więzik-Pietraszko