IMG_3983.JPGDla uczniów szkół podstawowych ,,jedynki’’ sportowa wiosna 2012r. była czasem wytężonej pracy drużyn przygotowujących się do startu w czwóboju lekkoatletycznym.

Na zawodach miejsko – gminnych efekty tej pracy zaowocowały awansem obydwu naszych drużyn (dziewcząt i chłopców) do zawodów powiatowych. Bardzo wysoki poziom sportowy zademonstrowała drużyna dziewcząt wygrywając zawody z nowym rekordem szkoły –1157 punktów (pomimo wprowadzenia nowych, niekorzystnych dla zawodników, tabel la – według dotychczas obowiązujących tabel wynik wyniósłby 1188 pkt).

Wysoki wynik punktowy rozbudził nasze apetyty. Celem dziewcząt na zawodach powiatowych w Zabrzegu było zdobycie medalu. Cel został zrealizowany, a zawodniczki zespołu zdobywając srebrny medal mogły być dumne z osiągnięcia pierwszego w historii naszej placówki awansu do zawodów szczebla rejonowego w lekkiejatletyce. Chłopcy zajęli na zawodach powiatowych 8 miejsce.

Zawody rejonowe rozegrano na stadionie ,,Sprintu’’ w Bielsku – Białej. W rywalizacji uczestniczyło 6 najlepszych szkół z trzech powiatów (bielskiego, żywieckiego oraz z miasta Bielsko – Biała). Zespół po ambitnej walce zajął nielubiane przez sportowców 4 miejsce. Trochę szkoda, że nie udało się stanąć na podium, gdyż różnice punktowe pomiędzy zespołami z miejsc od 2 do 5 były nieduże. Zwyciężyły dziewczęta SP 33 z Bielska Białej.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim naszym reprezentantom za wysiłek włożony w przygotowania do zawodów oraz życzyć Wam dalszych sukcesów!

Dziękuję również POPP ,,Art.’’ w Czechowicach – Dz., które wspiera finansowo zajęcia koła sportowego dziewcząt.

Skład dziewcząt: Daria Zawiślak, Oliwia Wrona, Dominika Węgrzynkiewicz, Paulina Marek, Paulina Bieniek, Aleksandra Marszałek, Maja Marszałek, opiekun: Ł. Franasik.

Życiówki zawodniczek
FOTO

Skład chłopców: Borys Chałupnik, Józef Kubala, Maciej Krupa, Patryk Kruczek, Albin Jarysz, Szymon Kubala, Tomasz Wieczorek, opiekun: M. Tucznio.