Senatorowie RP oraz kuratoria oświaty poszczególnych województw zorganizowali konkurs plastyczny „Orzeł Biały – Nasza Duma”.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja wiedzy i świadomości o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego. 19 marca odbyło się posiedzenie jury okręgowej komisji konkursu, na który wpłynęły 142 prace z około 40 szkół z Bielska- Białej, powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Spośród nadesłanych prac wybrano 20 i postanowiono je przekazać na specjalną wystawę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Ekspozycja zostanie otwarta w listopadzie 2018r. w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku- Białej. W galerii będzie można obejrzeć między innymi pracę ucznia z naszej szkoły – PAWŁA PILARCZYKA z kl. II G. Paweł brał udział w podsumowaniu konkursu połączonego z wręczeniem nagród i dyplomów, które odbyło się 19 kwietnia 2018r. w siedzibie Biura Senatorskiego Andrzeja Kamińskiego w Bielsku- Białej.

Gratulujemy!

 

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://kaminskiandrzej.pl