Z początkiem marca zorganizowałem mistrzostwa szkoły podstawowej w tenisie stołowym. Frekwencja nie była imponująca, albowiem do gry zgłosiło się 5 dziewcząt i 1 chłopak.

Zdecydowałem się połączyć ich w jedną grupę i wyłonić zwycięzcę. Najlepsza okazała się Karolina Tarnawa, która wyprzedziła Jadwigę Górną i Mateusza Tarnawę. Kilka dni później zaprosiłem uczniów klas III i IV SP do udziału w rozgrywkach szachowych. W zawodach wzięło udział 6 graczy. Zwyciężyła Zosia Franasik, wyprzedzając Miłosza Dorucha oraz Karolinę Drozdowską i Jakuba Jędrzejasa.

Powyższe zawody stanowiły eliminacje do międzyszkolnych zawodów kół sportowych POPP ,,ART.” działających na terenie naszej placówki oraz w ,,dwójce” , Buczkowicach, Rybarzowicach i Bystrej.

11 marca w ,,dwójce” rozegrano turniej szachowy i tenisa stołowego. Bardzo dobrze zaprezentowały się obie nasze szachistki. Pierwsze miejsce zajęła Zosia Franasik, a drugie Karolina Drozdowska. Wśród chłopców nasi reprezentanci – Miłosz Doruch i Jakub Jędrzejas zostali sklasyfikowani na dalszych miejscach, choć należy obiektywnie stwierdzić, że zmagania chłopców stały na bardzo wysokim poziomie, a to za sprawą, że w szkołach w Buczkowicach i Rybarzowicach działają koła szachowe.

W turnieju tenisa stołowego reprezentowały nas Gabrysia Nieruchalska, Julia Migdał i Agata Dziewulska. W kategorii klas IV drugą lokatę wywalczyła Agata. Głównym celem zawodów była nie tyle rywalizacja sportowa, co przede wszystkim integracja dzieci i młodzieży z okolicznych szkół. Dzieci miały okazję poznać się ze swoimi rówieśnikami, zrobić sobie wspólne zdjęcia i cieszyć w czasie dekoracji zwycięzców. Organizatorzy – ZSPiG nr 2 Szczyrk oraz POPP ,,ART.” Czechowice – Dziedzice zadbali o świetną atmosferę, słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci oraz nagrody rzeczowe i dyplomy dla najlepszych.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników!

Łukasz Franasik