Wczoraj już po raz drugi odbyło się szkolenie dla Seniorów 50+ naszego miasta z zakresu obsługi komputera i korzystania Internetu.

Akcja jest włączeniem się ZSPiG Nr 1 w Szczyrku w ogólnopolskie działania związane z popularyzacją komputera wśród ludzi powyżej 50-tego roku życia. Program szkolenia w całości finansowany jest ze środków własnych. W styczniu 2016 postanowiono utworzyć przy bibliotece szkolnej Komputerowy Klub Seniora, w ramach którego Seniorzy utrwalają i poszerzają wiedzę zdobytą na kursie.

Ramowy plan zajęć:

1. Budowa komputera:
    1. ćwiczenia z myszką komputerową,
    2. ćwiczenia w pisaniu na klawiaturze komputerowej (podstawowe zasady).
  2. Plik, folder, dokument:
    1. otwieranie i zamykanie pliku, programu (omówienie otwierania, zamykania i minimalizowania okna systemy Windows),
    2. budowa graficzna okien systemu Windows, poruszanie się i przewijanie okien,
    3. praca na kilku otwartych plikach, dokumentach, folderach.
  1. Tworzenie dokumentu w edytorze tekstu (Microsoft Word):
    1. otwieranie dokumentu i zasady pisania,
    2. formatowanie i edycja (czcionka, rozmiar, wyrównanie tekstu),
    3. używanie klawiszy funkcyjnych,
    4. zapisywanie i kopiowanie dokumentu.
  2. Internet i poczta e-mail – zasady działania i użytkowania:
    1. przeglądarka internetowa,
    2. wyszukiwarka internetowa (Google),
    3. adresy stron internetowych,
    4. tworzenie poczty elektronicznej (login, hasło, pisanie wiadomości, wysyłanie załączników).

Harmonogram zajęć :

• Marzec – 7, 14, 21