22 października uczniowie naszej szkoły, którzy należą do Szkolnego Klubu Wolontariatu mieli okazję, by poznać się z wychowankami Szkoły Specjalnej w Bielsku- Białej- Wapienicy. Okazją do tego było Święto Ziemniaka organizowane przy współpracy z Towarzystwem „Trampolina”, z którym Klub Wolontariatu nawiązał współpracę.

Na miejscu, po szkole oprowadziła nas Pani Basia Dobrowolska

oraz Pani Kasia Lipianin- Drabek( p. Kasia pracowała w tej szkole i jest członkiem Stowarzyszenia).Mogliśmy zobaczyć sale, w których odbywają się zajęcia mające głównie na celu przygotować uczniów

do podjęcia w przyszłości zawodu np. stolarza, krawca, kucharza.

Do Szkoły Specjalnej uczęszczają osoby z różnymi niepełnosprawnościami, w wieku od 14 do 24 lat.

Zwróciliśmy uwagę na piękne prace plastyczne zawieszone

na szkolnych korytarzach (kilka zdjęć w galerii) oraz liczną kolekcję pucharów zdobytych w zawodach sportowych.

Później przyszedł czas na włączenie się w ostatnie przygotowania

do święta. Przygotowaliśmy również zabawy plastyczne.

Podczas imprezy mogliśmy poznać uczniów szkoły, ich rodziców

oraz absolwentów. Wspólnie bawiliśmy się- były szalone tańce😊, rozgrywki sportowe oraz przerwa na zjedzenie pysznego ziemniaka.

Dowiedzieliśmy się, przede wszystkim od rodziców, że niezwykle cenią sobie szkołę w Wapienicy, ponieważ ich dzieci czują się w niej akceptowane, bezpieczne i uczą się, jak poradzić sobie w życiu.

Było to dla nas wszystkich niezmiernie cenne doświadczenie, przypominające, co jest ważne i jak istotna jest empatia.

Cieszymy się, że jesteśmy już umówieni na następne spotkanie.

Maria Kamińska